?

Log in

< UA >
У Копенгагені молодь розгорнула бойові дії 
17-е-грудень-2006 02:49 pm

Близько тисячі молодих людей вийшли на вулиці данської столиці, протестуючи проти планів місцевої влади закрити молодіжний культурний центр (проти рішення місцевої влади виселити з будинку групу молодих бомжів).

Мирний протест швидко переріс у сутички з поліцією. За словами поліції, учасники акції пройшли ходою до центру міста і трощили все на своєму шляху. Демонстранти жбурляли каміння, пляшки, петарди. Зі сміттєвих урн, велосипедів і різдвяних ялинок молоді люди звели посеред однієї з вулиць барикаду. Як говорять представники поліції, це нагадувало бойові дії, і силам правопорядку вперше за багато років довелося застосувати сльозоточивий газ, щоб розігнати натовп.

За офіційними даними, близько трьохсот людей заарештовані.

Ще у 1982-му році влада Копенгагена надала право користуватися порожнім будинком групам молодих людей, які не мають постійного місця проживання, однак у 2001-му році будинок продали християнській громаді. Відтоді нові власники будівлі намагаються виселити старих мешканців. Ті, зі свого боку, називають рішення влади незаконним та протестують.

Ця сторінка була завантажена лютий 25-е 2017, 1:39 pm за Грінвічем.